Čas vánoční

Tak letos mám na pečení pomocníky dva.

$$OBR482905$$

Nedělali jsme perníčky jako vloni, ale experimentální variantu lineckého (s kakaem a vánočním kořením), je to jen mouka, cukr, máslo a žloutky, bylo to o hodně křehčí (a tím obtížnější dostat vykrájené tvary ze stolu na pekáč) ale výsledek jsou ‘sušenky’ které se rozplývají na jazyku. Mňam. A kuchyň voněla ještě dva dny po pečení.

Pečení cukroví (tímhle jsme začali a skončili) je letos asi jedinou připomínkou tradičních českých vánoc (nepočítám-li sněhové vločky  vystříhané z papíru v oknech). Ješte vlastně Mikuláš s čertem a andělem kteří se u nás doma zejtra zastaví poptat se jak děti zlobily, na to se moc těším. A pak naše česko-slovenský ‘get together’ příští sobotu, taková malá náhrada besídky. Ale that’s it, žádný stromeček letos, žádné vánoční dekorace doma, sbalíme kufry a jedeme všichni čtyři na měsíc do Afriky.

Manžel je sice z křesťansky založené rodiny, ve které snad není příbuzného který by do kostela nechodil, jejich oslavy Vánoc však vypadají poněkud jinak. Budu se to snažit na blogu obrazově i textově zdokumentovat. Počítám že to bude hodně o návštěvách, besedování, sezení na lavici před barákem (budeme na vesnici) a o popíjení čerstvého palmového vína, které chutná jako burčák. Takže zle se mít nebudeme, jen budu překonávat absťák po internetu LOL.

O tolika věcech bych chtěla psát na blog, o Roxaně a Samuelovi, jak nám rostou a dělají radost, o tom jak se máme a co děláme, co si o různých věcech myslím, ale nějak vůbec není čas. Očkování, víza a pomalu začít balit.

6 thoughts on “Čas vánoční

  1. Nejsem úplně nadšený z toho, jak se prožívají v posledních cca 10 letech vánoce (obchodní běsnění, nervy, komerce nejhrubšího zrna), ale ten štědrý večer bez živého stromku a radostného hýkání dětí si neumím přectavit…

  2. užijte si toPo čase jsem zase u tebe na blogu a kochám se, jak se skvěle máte a jak prima vypadáte. Alespoň takhle vám chci popřát krásný africký vánoční dovolenkování, a těším se na další zprávy. :))

  3. SejraMy už tam jednou na vánoce byli takže tak úplně cizí to nebude a kdybys viděl jak se dětinsky těší tvůj partner tak bys asi taky ledasco překous ne? :)Loňský vánoce jsme měli zkažený kvůli sněhový kalamitě a zrušeným letům, (chystali jsme se původně do Čech) takže taky žádnej živej stromeček nebyl ani vlastně dárky a bylo to dost smutný.A v Africe bude veselo, na to se můžu s naprostou jistotou spolehnout. A půjdeme do kostela na půlnoční. A na Novej Rok bude ohňostroj! ,)

  4. BTWještě jsem chtěla říct že tady v Londýně to vánoční běsnění zase tak strašný není, necítím žádnou komerční masáž, sice vzal manžel děti podívat se na osvětlenou Oxford a Regent Street ale jinak bych svátky úspěšně mohla ignorovat (pokud bych chtěla) a necítila bych se jako vyděděnec.Přece jen je tu dost muslimů, budhistů a vyznavačů jiných náboženství který dost přirozeně neslavěj a nepřijde to nikomu divný…takže máš s kým kam jít a předstírat že se nic neděje :)

  5. To se někdo má,na Vánoce do teplíčka. Hned bych měnila. Tak tam aspoň buďte (i za mě) spokojení a šťastní a veselí!!! :-)A nesnáším Vánoce, jojo, jak píše Sejra, je to hnusná komerce a taky mi to už teda leze krkem.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s