Mam modrou pusu?

Vyplazla jsem na manzela jazyk.

Je potreba seznamovat se navzajem s vlastni kulturou a historii, blesklo mi hlavou u vecere. (K veceri byly svedske masove kulicky a k nim cinska ryze a italska rajska omacka).

Jako desert ovoce. Kupuji bezne a casto banany, mandarinky, jablka, hrusky. Tentokrat me v Sainsburys zaujaly stavnate a lakave boruvky. Tri za ceny jednoho, mix & match. Vzala jsem k nim tedy maliny a jahody. Samuel tim pohrdnul a zustal u osvedceneho ‘orinze’.

F. se smal pri pohledu na maliny ze vypadaj jako bradavky. ‘Vy neznate maliny??.. my je jako deti kazde leto sbirali…’ Zasnila jsem se pri vzpomince jak jsme navlekali na steblo travy lesni jahody, maliny a boruvky jako korale.

Pustila jsem se do boruvek. Chutnaly tak nejak neboruvkove. ‘To jsou organicky, ty musej bejt dobry’, premilam je na jazyku. Prestavovala jsem si jaka seminka poslem do Nigerie a co vsechno tam budem jednou pestovat. Malinam by se darit snad mohlo?

Nechavala jsem si na zaver trumf s modrym jazykem a pouceni o tom jak se lesnimi bobulemi driv barvily latky. Manzel se ale pohledem na mou otevrenou pusu nezdal byt prilis vyvedeny z miry.  Sla jsem se podivat do zrcadla a zrada! Boruvky nebarvej! 

Pri podrobnem pruzkumu jsem zjistila ze vevnitr vubec nejsou tmavy, maj zelenozlutou duzinu jako svestky! WTF….??Asi nejaka mutace. Tak priste ;)

 

 

$$OBR412773$$

 

$$OBR412774$$

 

13 thoughts on “Mam modrou pusu?

  1. No přesně… to jsou kanadský borůvky. Ty nebarvěj :-D Ale sbírají se podstatně líp, protože rostou na jednom velkým keři.

  2. Tak dneska jsme meli presne tenhle mix&match, jen tady na severu byly misky jen 2, a to za 3 libry (taky v sainsbury)… Jazyk sice tyhle boruvky nebarvej, ale stolici ano, ale nevim, jestli F. bude takovymi detaily nadsen:o) Divim se, ze Sam jimi pohrdl, u nas jdou na odbyt strasne :o)

  3. jj, jsou to kanadsky boruvky, ktery nebarvi a chutnaji jinak, podle me hur. zas ale u nich nehrozi toto.. http://www.lidovky.cz…n_domov_ter priznavam, ze me to v lesich docela odrazuje, ac boruvek je plno.

  4. [6]jo, to uz jsem nekde videla, link na tenhle clanek. Dostala me veta "..Borůvky, lesní jahody či brusinky totiž rostou ve výšce liščí řiti či níže…" nema tam bejt nahodou "řite"?? :-)))

  5. Jo jo, kanadsky. Nechapu, proc jim v Quebecu rikaji "Bluettes", kdyz to vubec nebarvi :-). Řiť může být bez řiti i bez řitě (koukala jsem se do slovniku spis. češtiny), vzor kost a píseň se hodně míchá, naše děti možná už budou mít jen jeden :-). Zajímalo by mě, jak by se na mě u státnic z češtiny koukali, kdybych jim zrovna tohle slovo vytasila jako přiklad na to kolisani:-)))).

  6. Takže džem z kanadských borůvek byvypadal jako džem z angreštu, zajímavé:-) Tuhle sem si koupila v Ikea borůvkový džem a ten má správné parametry, když na něco kápne, už to člověk nevypere, a tak to má bejt:-))

  7. Hm, tak při čtení článku jsem se nostalgicky zasnila a vzpomínala na lesní sbírání, kdy je modrý nejen jazyk… a pak jsem v komentářích odklikla ten článek a až mě otřepalo…Ty kanadské taky prodávají tady v Tescu, ale lesní jsou holt lesní!!!

  8. Fuj, ten clanek je peknej strasak. Jeste by asi slo sbirat, nejist, umyt ruce a boruvky a jen do kolacu/knedliku.. Ale bez deti.. Mozna po hustych destich budou ciste?

  9. Máme na zahradě několik keřů kanadských a barví jak čert. Nebo že by nebyly kanadské…??? :o) :o)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s