Prazdniny v Cechach

Vzala jsem si deset dni dovoleny a koupila dve letenky do Cech, z toho jednu bez sedadla.

Samuel coby 13mesicni chodici dite je na kline 1.5 hodiny neudrzitelnej, to byl poznatek ktery si bylo celkem narocne overit. Samotnej let jeste nebyl nic proti frontam na odbaveni, frontam na security check, frontam na nastup do letadla, cekani na kufr a dalsi cekani na kocarek (ktery jako ‘nadmerne zavazadlo’ pricestoval do letistni haly jinudy nez po pasu. Byl to celodenni trip, vstavali jsme v 7rano, sbalila jsem veci, pripravila dite a v 10 jsme vyjizdeli smerem Stratford (z Lewishamu DLR – asi 40 min s dvema prestupama) a odtamtud autobusem na letiste Stansted (25min cekani + 70min cesta). Odlet byl v 13.40 a kolem 6pm jsme dorazili do tatova bytu na Andelu.

Uzili jsme si v Praze dva krasne slunecne dny, posedli Na Kvetnici, obehaly s Janou urady a nakupy, setkali se s novym najemnikem na Braniku, prevzali penize a stihli i par knihkupectvi, cukraren a parku. S mamkou jsem pak vzala Samuela na vystavu Africke masky v Naprstkove muzeu a nasmerovali jsme to na venkov na Sazavu. Odvezl nas bracha (pssst bez autosedacky) a do vcerejska jsme se slunili, prochazeli po lese, pekli cukrovi na bratrancovu svatbu, prohaneli ovce, nechali se prohanet psem, videli zapas skupiny historickeho sermu, posedeli a polezeli ve stanu prave orientalni cajovny. Pak Samuela pohlidala vecer mamka a ja si zaparila na Martinove rozlucce se svobodou, nefalsovany venkov, myslivecka chata, prase na rozni, pivo proudem a panaku nepocitane. Doslo i na tanec na stole a rano jsem byla hodne vyrizena :)

Pokracovani za par dni, ted jsem zpakty v Praze a chystame se s tatou a Jane na Berounku.

$$OBR353137$$

$$OBR353138$$

9 thoughts on “Prazdniny v Cechach

  1. Ta cesta, to musela být zabíračka, pokud se nedá znehybnit v kočárku, tak tě péro! Ale počasí vám vyšlo a to je důležité.

  2. Samuel je úžasnej, Spoon, taky bydlím u Sázavy, přesnějc v Týnci nad Sázavou, českej venkov je nádhernej, nekonečný procházky a božskej klid. Jsem ráda, že sem můžu “utíkat” z Prahy. Jinak kolem Sázavy jsou taky pěkný bouřky, jooo, Sázava to všechno stahuje, takže v Praze třeba nic a tady je hotovej konec světa a to je to jen cca 30km. Pozdravuj svou úžasnou rodinku a užij si dovču. Petra

  3. Umíš to tak pěkně popsat. Když si čtu článek, tak už se tak těším na těch 10 dní, co si v srpnu také zaletím do ČR. Měj se v těch Čechách hezky! :-)

  4. Vždycky, když sedím na letišti a mám toho plný zuby, obdivuju všechny maminky, které honí svoje děti všemožně po hale a stejně mají na tváři milý úsměv :-) Přeju hezkou dovolenou!

  5. Take se zanedlouho chystam do CR, z cesty mam hruzu, tudiz zacatek clanku mi moc nepridal. Zbytek je ale takovy, jak si pobyt taky maluju-nadherny! Hezky si Cech uzivejte!

  6. paradicka! uzivej, ja si zrejme nebudu moct vzit dovcu – v rijnu mi konci smlouva a zrejme mi ji neprodlouzi..takze setrim a hledam jinou praci. pozdrav do Cech!!

  7. jé, a co se Na Květnici sejít na pifko? Je to tam fajn :) A ta výstava stojí za to? Chystáme se na ní už asi měsíc…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s