nevite nekdo jak se pije absint?

myslim ze nejak se zapalenym cukrem ale nejsem si jista…a nerada bych dopadla jako bracha kterej se onehda pustil do B52ky tak ze skoncil s popalenym hrbetem ruky ,)

12 thoughts on “nevite nekdo jak se pije absint?

  1. na lzicku nasypes cukr,na tu lzicku s cukrem naberes trochu absintu,aby ten cukr nebyl suchej…zapalis tu lzicku nad sklenickou.cukr zacne karamelizovat a odpadavat do sklenicky s absintem,az lzicka zhasne,absint s zkaramelizovanym cukrem zamichej a mas to!

  2. Doslova –Pavel Varga z http://www.absint.cz popisuje takto:Jak pít ABSINTPoté, co renomovaní výrobci koňaku ve Francii začali vytvářet strašlivé receptury, podle nichž se koňak servíruje s ledem a příměsí limonád, mám jen jednu radu: “Ať si každý najde svůj oblíbený Absinth a pije si jej tak, jak uzná za vhodné.” Tradiční konzumace Absinthu je provázena rituálem, při kterém se nechá alkohol nasáknout do kostky cukru. Ta je položena na speciální lžičce nad sklenkou Absinthu. Alkohol se zapálí, karamel stékající do sklenky se poté rozmíchá lžičkou do úplného rozpuštění. V tuto chvíli se historické prameny rozcházejí. Jedni preferují zalití sklenky vodou, až se vytvoří mléčný zákal, druzí jsou názoru, že se nápoj ihned po smíchání s cukrem pije na ex. Těžko říct, co je pravda. Jsou však známé kresby pijáků Absinthu, kteří s tupým výrazem v obličeji civí do sklenice Absinthu míchaného právě s vodou.

  3. B52 miluju. Poprvé jsem ji pila, když jsem si dělala barmanskej kurz. Já vždycky, když dělám B52, dám absint až jako poslední (což je samozřejmý, protože ostatní suroviny jsou těžší) a zapálím ho. Pak si vezmu krátký brčko, postavím kolmo k sobě a vypiju. Nemusíš se bát :-)

  4. znám lepší způsob: nasypeš na lžičku cukr, namočíš do absinthu, zapálíš, a dáš rychle do pusy a zavřeš pusu (aby ses nespálila) – po “vylžičkování” dvou deci jseš v takovým stavu jak kdybys vypila nejmíň flašku a půl – takže dost ušetříš :-D

  5. 2Azizamto brcko se stalo prave brachovi osudnym. Vsichni to vypili brckem ale jemu, filosofovi,se zdalo ze brcko MUSI SHORET, proto ho okamzite vyndal, ale pit se to horici bal, tak to chtel nejdriv sfouknout….a podarilo se mu malem podpalit stul, odnesla to jen ruka. Vid Honzi? ;-))

  6. shrnutitakze se pije absinth s absinthem (+malej obsah cukru) LOLPrave jsem to vyzkousela a uvedomila jsem si ze nevim: a) jak ma ta sklenicka velkab) jak dlouho to mam nechat na zlicce horetc) michat tak dlouho az to zhasne?jinak dobry – jen se to ohralo a je to fakt silny ;) dala jsem si jen ‘panakovou sklenicku’ – zkusmo

  7. Pije se tak, ze se nalije do sklenicky a vypije. Kdo to dela jinak, je middle class, co si na neco hraje ;)

  8. tequilu bez soli a citronu? becherovku/fernet bez toniku? nekdy je dobry bejt konzervativni a nekdy je dobry experimentovat, ochutnavat novy koktejly, poznavat chute a kombinace (taky jde o teplotu – treba u vina)….hlavne nerezignovat a nelejt to do sebe na objem…a ja urcite middle class nejsem ..jen tu mam absint jako darek a protoze to F. nezna a zkousel to pit s dzusem, chtela jsem mu osvetlit jak na to…

  9. S českým absintem zkus radši jen cukrovou vodu… pravý absint se dá do sklenky, nad to lžička a prolévá se tam ledová voda. Pak se to zakalí… blá blá. Nezapalovat, kunamede! Nevím, jak vy, ale já bych v pití rozškvařený cukr asi, ne-e.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s