talíř z Afriky

u nás na stole

$$OBR479858$$

$$OBR479859$$

$$OBR479860$$

Nejdřív jsem kolem něj chodila pár dní a on mě lákal, vystavený na nábytku bazaru vystrčeného do ulice, který jsem musela obcházet, až jsem se ho jeden den zastavila potěžkat, ohmatat, zjistit jeho cenu, původ, materiál. Hezky voněl. Prachem a dálkou. Je z Keni, z Mombasy.

Už v něm nejsou tři citróny, je plný takovejch těch malejch nezbytnejch věcí, který jinam není kam dát a které se neustále hromadí. Myslím že jeho tvůrce si ani v nejdivočejším snu nepředstavil že jeho talíř bude útočištěm kartiček se Šmouly z českého Alberta, přebytečných tužek, mincí, právě nepoužívaných klíčů, barevných gumiček do vlasů, miniaturní sbírky poezie.

Děkuji za tento úhledný domov, neznámý!

6 thoughts on “talíř z Afriky

 1. zuzi October 25, 2011 / 7:22 am

  Mám taky takový talíř na kdeco. Velký a dřevěný, jednobarevný. Nikdy jsem neuvažovala, kde ostatní přechovávají takové nanicovaté titěrnosti :) talíř je šikovnej

 2. Lindt October 25, 2011 / 4:16 pm

  krásnej :)

 3. Je nadherny… Prodavaji je i tu v Nigerii, z toho stejneho materialu -soap stone- i zviratka, krasne udelane zebry, hrochy a slony, ruzne sperkovnice a misky. Vzdy jich plno nakoupim, protoze me to prijde jako krasny darek z Afriky..

 4. Tata tulen October 26, 2011 / 4:54 pm

  Je peknej!jedna technicka – tri citrony na nem nejsou ani na prvni fotce (domnivam se, ze dnes vyjimecne neslovickarim :)))

 5. spoon October 26, 2011 / 7:06 pm

  Tato tuleniteda ty jsi to rozsekl! Asi pet minut jsem se nahlas smala. Jako kdyz me kdysi nekdo pred lety upozornil na konci dlouheho prispevku ze sice jogu dela uz leta ale o posedu v lososovym kvetu jeste neslysel :DDD

 6. Lindt October 31, 2011 / 1:14 pm

  (lol) to jsou perly…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s