Pruhled oknem

dojinam

$$OBR368822$$

Kolem tohodle bytu chodim kazdy den rano cestou od Mariam a pokazdy me ten pruhled pres obyvak na zahradu fascinuje. Poradnej stul, to je zaklad rodiny, kolem neho se sedi a probiraj se veci, nebo pojida pozvolna nedelni snidane, procitaj noviny, deti si malujou, otec rodiny vyplnuje sudoku nebo sazky na kone.  V lete jsou dvere na zahradu dokoran, deti a psi maji eldorado. Presne odtamtud rano vychazi slunce a protepluje drevenou podlahu. Znam kazdy jeji ctverecni metr a vim kde je prosoupana, odrena, kde jsou tmave suky a skvrny od vina. Na jare rozkvetaj kytky, v lete vsude voni levandule. Ted teda zrovna voni kafe, je zima a na zahradu je dobry si divat od krbu. Takova normalni pohoda.

5 thoughts on “Pruhled oknem

  1. To je paráda! Víš co jsem si uvědomila, jak to tady čtu? Že u nás doma, jak se to vše rozklížilo, tak úplně přestala funkce stolu fungovat. Teď je zaházený vším možným, nikdy u něj nesedí víc než jeden člověk, i mrňouse krmím na pohovce. Já jím obvykle ve stoje u linky a Alex si to nosí do pokojíčku, manžel tam občas sedne, ale je tam sám…

  2. Takže tento byt bereš? :-))Mimochodem, to, co mě na mé anglické rodině hodně baví, že my prostě každou snídani a večeři jíme společně. To je super zvyk. Prostě se celá rodina (včetně mě) sejde, povídáme si a dáváme si něco dobrého. Ano, souhlasím, dobrý stůl je základ dobré rodiny. :-))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s