dneska je to spis o susence a caji nez o zmrzline

venku je trochu pod mrakem, ne tak horko a slunecno jako vcera, kdy vsechny zensky (jak si stezoval kolega ve skole) si vyrazily do prace a ulic ‘nahaty’, ale i tak je krasne.

Vsechno kvete a nase ulice hraje milionem odstinu zelene. Da se jit ven jenom v tricku a sandalech a posedet na zahrade. Pracovni moralku to tem co sedej celej den u compu asi nezvysi ale porad jeste mame vikendy (a ja svoje ukraceny ctvrtky, kterejm bude brzo konec).

Jeste v souvislosti se zahradou: neporizujte si zahradni byt pokud nejste ochotni se o nej delit s ruznou haveti. Nase podlaha v kuchyni zije svym vlastnim zivotem, pokazdy tam najdu jineho obyvatele, pavouka, broucka, stonozku, autobus, zizalu, slimaka, sneka. Jak se tam dostavaj je mi zahadou. Samuel je ve veku kdy je schopen a vic nez ochoten nacpat sve male prsticky do jakekoliv skulinky, spary a otvoru, napriklad pod a kolem kuchynske linky, takze clovek aby lital se sprejem Detol a papirovejma ubrouskama a snazil se udrzet povrchy a obsahy zdravi nezavadne :)

Musim bezet, palim uz druhou pizzu

$$OBR336974$$
kytka (nebo ker?) pred domem pana souseda (architekta)

9 thoughts on “dneska je to spis o susence a caji nez o zmrzline

  1. Ňam… rukama ze skulinek si buduje imunitu :) Děti nejde koupat v Dettolu, i když mnoho reklam to naznačuje jako ideál. Ona dřív nebo pozdějc bude Samovi koukat z koutku i ňáká ta stonožka, neboj :-D

  2. dettolja se s dettolem tady setkala poprve, v Africe na to bezej v tv reklamy nonstop, ze zacatku jsem nechapala ze do vody na vytirani podlahy a koupele si nekdo dobrovolne muze lejt tentyz prostredek, kterej navic smrdi jak savo. Ale ten sprej je dost naredenej a docela voni :) Snazim se mit pristup ‘vseho s mirou’ ale mam rada poradek a cistotu. Ted jsem si dettol progooglovala a nasla jsem tohle: http://www.metro.co.uk…page_id=34tak tam jeste nejsem i kdyz tu stonozku bych asi snasela spatne! ;-)

  3. Právě nevim,spíš se přikláním k názoru, že naše kultura je posedlá dezinfekcí (Dettol Man jako zářnej příklad) a bojem proti bakteriím – zabíjíme je všechny, i ty užitečný. Z toho, že maj děti i horší odolnost, alergie apod. Dettolem vytírám jenom kočičího záchoda, se přiznám. Taky mi smrdí a jinde mi to přijde vysloveně zbytečný. Na stonožky si musís zvyknout, když máš tu zahradu. A jsou to proteiny! :-P

  4. V Africe má dettol smysl,v Evropě už míň (tím neříkám, že vůbec!), při druhém (třetím…) dítěti už to budeš brát sportovněji. I když, pravda, v době lezení mého mladšího dítěte jsem taky myla podlahy v bytě (108 metrů) dvakrát denně :/ (to bylo totiž minimum nutné k tomu, aby světlé dupačky zůstaly světlými).No a ty bacily a spol. … i když nebude Sam okusovat stonožky, stejně jednou ochutná hlínu ze zahrádky nebo něco podobného. ;o)

  5. Neni ten ker magnolie? Jinak na lezeni se taky docela tesim, se dvema kockama v byte to bude zajimavy…

  6. Je to strom!magnoliezahradku uprimne zavidim! Ja aspon nechavam kocoura koukat z okna, ale kdyz bydlis v suterenu, tak neni zrovna o co stat.

  7. Brácha se cpal plnými hrstmi psího žrádla. Jedl z jedné misky s našimi holkami [fenami] :o) :o) :o)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s