Zachodovy dum

S ucelem

$$OBR282904$$

Tenhle projekt za 1.6mil.dolaru ma na svedomi chlapik co se narodil na zachode a zasvetil svuj zivot kampani za ciste zachody. Je tedy zrejme vice nez prirozene ze chce na zachode zit a v nem i zemrit.

Misto jeho porodu bylo vybrano zamerne. U nich v Jizni Koree se totiz veri tomu, ze lide narozeni na zachode budou zit stastne a dlouho.

Budova je vyprojektovana z betonu a skla na 419 m2. Dum bude mozno si pronajmout za 50 000dolaru na den, z cehoz hodla sponzorovat charity ktere dodavaji sanitarni zarizeni do chudych zemi.

Krome dvou loznic, hostovskych pokoju a jinych mistnosti bude obsahovat tri de-luxe toalety, se sensory ktere vam samy zvednou prkenko, rozsiri jemnou mlhu pro vetsi komfort a pocit soukromi, v budoucnu take nabidnou internet aby jste si behem sveho pobytu na one mistnustce mohli treba prosurfovat net. Cerstve kvetiny, obrazy a hudba jsou samozrejmosti.

‘Zachody jsou vnimany obecne jako zapachajici a spinava mista’ rika autor projektu. ‘Je nacase aby se promenily ve svatostanky chranici lidske zdravi’

‘Podle statistik celosvetove zemre na epidemie zpusobene nedostatecnou hygienou dva miliony lidi’ uvadi dale. ‘2.6bilionu lidi zije bez zachodu. A jinde, spatne designovym splachovanim se vyplytva obrovske mnozstvi pitne vody’.

Anglicky original clanku je tady.

mnooo, nevimjak vy ale ja osobne si myslim ze ty miliony mohl zainvestovat lip..treba postavit tisice zachodu v africe nebo jednu nemocnici. Ale kdo vi. Jinak mi to pripomina ze pred nasi planovanou cestou na nigerijsky venkov poveril muj manzel svou rodinu prave stavbou zachodu (pro mne!) protoze oni chodi do buse. ‘I don’t mind’ protestovala jsem, ale fakt je ze by moje bile pozadi asi prece jen vic vynikalo a na hady a podobnou havet (obzvlaste po shlednuti filmu Snakes On A plane) moc zvedava taky nejsem ;-)

 

 

10 thoughts on “Zachodovy dum

  1. Tý jo, ono se mi to i docela líbí :) Na tý terásce (na prkýnku) musí být moc příjemné posezení. Jen ta cena, na to asi nenašetřím :))

  2. Ta cena to je snad překlep ne?? Ale jsem za očistu těchto místnůstek. Ne nadarmo se říká, že kvalita národa se pozná právě podle stavu těchto zařízení. Byly doby, kdy jsem nikam nešla, nežli doma (skoro). Už se to dost změnilo. Tedy tady u nás.

  3. tak kdyby nestavěl tento dům a rovnou tyto peníze věnoval na charitu, myslim si, že by to mělo o moc větší účinek! ale jinak ta budova vypadá zajímavě

  4. Někdy lidi už nevěděj coby… A možná by ty prachy investovaný do rozumného charitativního projektu přinesly víc užitku než plánovaný nákup několika záchodů.. Koneckonců lidem kteří jedí jednou denně přijde záchod jako něco hodně zbytečnýho.

  5. hmm nevim, kdo by dal 50tis. dolarů za jeden den strávený v tomto domě? jedině člověk, který neví co s penězmi

  6. Ten dům je hezký, Spoon, to jsem zvědavá, co pro tebe vybudují, snad něco ve stylu skautských latrín??? Říká se, že moderní člověk zvyklý na svůj záchodový komfort se neumí vykakat jen tak třeba v buši. Schválně to vyzkoušej, jestli ta teorie není mimo :o)))

  7. zuzi :) nejaky lidi se ne*** ani na verejnejch zachodkach, natoz treba v autobuse ci letadle. Ja jsem ale v mladi dost casu prozila v prirode na vandrech a pak taky dva mesice cestovani pres Indii s ‘low budgetem’ te docela naucej, takze buse se nebojim. Jen bych tam holt byla chvili ‘raritka’ nez by se to moje bily pozadi sousedum okoukalo :-) Ale budujou mi normalni keramickej indoor – i kdyz kam ty trubky povedou nechci vedet, pravdepodobne kousek od baraku do jamy, a vodu nam v kyblikach budou nosit mladsi clenove rodiny :o)

  8. Tak takovej komfortní záchod bych taky brala,charita je dobrá věc,ale pronajmout si to za tu cenu,to bude asi jen pro ty bohatší..zase;-)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s