Tak jak je to letos s tou Mikulášskou besídkou?

Chodí mi mejly a vzkazy na facebooku.

Před pár týdny jsem teprve začala shánět prostory.

Nevím proč jsem to nechala tak dlouho…dlouhé prázdniny v Čechách, Samíkův nástup do školy, Svatováclavská slavnost na Velehradě, výlet k moři, Drakiáda. Nějak to hrozně rychle všechno uteklo a mně nenapadlo že bude problém s pronájmem haly. Posledních pár dní jsem nedělala nic jiného než vytypovávala a obvolávala nové a nové prostory, kostelní haly, společenské haly, kluby, různá centra. Místa která jsem znala nebyla k dispozici, nová místa byla buď malá nebo drahá, ošklivá, bez parkovaní nebo dobrého spojení MHD nebo bez prostor na parkování kočárků nebo kombinancí všeho uvedeného.

Dokonce naše klubovna – jak říkáme malé místnosti kterou si pronajímáme od místního družstva nájemníků a residentů – je už zabookovaná někým jiným na oba vhodné/uvažovnané termíny (takže padl i alternativní plán udělat to v malém měřítku jen pro “nás” – užší kruh asi 20ti lidí)

Taková hala aby pojala něco ke stovce účastníků jako jsme měli tu čest uvítat vloni, by se sice našla, ale museli bychom zvednout cenu vstupenky abychom pokryli jeji pronájem. Což by asi ani nebyl problém, ale bylo by potřeba zaplatit okamžitě zálohu a začít okamžitě s přípravami a koordinací, bez průzkumu zájmu, a prostě spoléhat, že dorazí ti co dorazili vloni, protože jinak by byl u nás doma letos chudý ježíšek. (ehm)

Ještě dneska dopoledne jsem nad tím spekulovala, stihlo-li by se to, nestihlo-li by se to. Ale znám se. Jsem perfekcionalista. Jen výroba plakátku a vstupenek by mi zabrala několik nocí. Nábor dobrovolníků. Propagace. Motivace. Koordiance. Rozdělování práce. Noci na internetu, emaily. Nic jinýho bych nastávající 4týdny nedělala. Nechala bych se tím pohltit. A ráda.

Ale jsou tady také mé vlastní děti a příležitost strávit předvánoční dobu jinak:

– Například objížděním jiných akcí a kocháním se faktem, že jsem jen host.

– Soustředěním se na dokončení mých dvou souběžně běžících kursů (dělám kreativní psaní a kurs komunikace a prezentace).

– Přípravami na cestu do Afriky (letíme za pár týdnů všichni 4, resp 5 i s kamarádkou, resp 7 i s bratrem a jeho manželkou na měsíc do Nigérie)

A tak ve mně dozrálo konečné rozhodnutí nedělat to teď na poslední chvíli “za každou cenu”, udělat Besídku příští rok a začít s přípravami s pořádným předstihem. Vždycky mám ohromný pocit zadostiučinění když se mnou organizovaná akce povede, když se lidé baví, když se seznámí, když si to užijou. Nechtěla bych to odfláknout.

Mám spoustu nápadů co dělat, těší mě když dostanu feedback na to co už proběhlo, když se věci postupně vychytávaj a zdokonalujou. Proto nepřestávejte psát, každý komentář, návrh, postřeh, poznámka se cení. Budu vám vděčná.

A nebuďte smutní, Mikuláš i čert budou, akorát za nimi musíte např.do Notting Hillu – což zase není tak hrozný deal, innit? xx

***

Update 8.12   Tak Mikuláš, Anděl a dva čerti se nakonec potloukali New Crossem, Nunheadem, Peckhamem, Dulwichem a Camberwell Greenem a navštěvovali děti doma! Byli tak fantastičtí a autentičtí a byl tam moment očekávání a strachu který se na besídce poněkud vytratil, že uvažujeme o tom to zopakovat příští rok znovu. Kdo bydlel daleko přijel k někomu na návštěvu, sestavil se okruh návštěv s ohledem na logistiku dopravy a všechno se to domluvilo na poslední chvíli a mělo fantastický úspěch! Díky Jani, Tome a ostatní! xx

mikulas2011

8 thoughts on “Tak jak je to letos s tou Mikulášskou besídkou?

  1. Skvele napsano a naprosto tve duvody chapu (i kdyz ja o nic neprijdu, jsem v Cechach;) Tak aspon se holky a jejich deti mohou tesit na supr kvalitni akcicku za rok! :) Jsi vubec skvela, ze toho tolik zvladas a jeste stihas byt perfektni a mamou manzelkou, WOW! Obdivuji te velmi…

  2. ok Pavli…taky te chapu a obdivuju…rozhodne to neni jen tak neco naplanovat a stresovat se s organizaci a vsechno kolem…vubec nic se nestane, kdyz mikulas letos nebude a nebo lidi kdo opravdu touzi po nem si zajedou do notting hill…pristi rok se muze zacit planovat driv a vse se zvladnout v klidu…:-)Pavli ale takme napadlo nejaka vanocni besidka se zorganizovat…? :-)

  3. Jo jo, me ceka narozeninova oslava, a to je pro 30 deti, a taky ma hlavu v pejru. Cas se zrychluje cim dal vic… Mmch, ten kurz tvurciho psani ti neco dava?

  4. Martino, mikulaska besidka byla vanocni, vyrabeli jsme vanocni ozdoby, pranicka, a cela atmosfera byla vanocni (ceske koledy atp). Co ale muzeme zkusit udelat pristi rok je akci na Den deti, nebo detskou olympiadu nebo karneval.Hani to je tema na dalsi prispevek…samozrejme dava, jinak bych tam nechodila. Hodne zdaru s BDay party!

  5. Dobry den a jestli pak muzete napsat celou adresu a ktery den se to bude konat,dekuji moc.Uz se moc tesime

  6. 2Januzza: kdyz se klikne na link pod slovem Notting Hill, objevi se pozvanka na Velehrad, coz je ceska krestanska charita uprostred Londyna. U nas na jihu Londyna letos Mikulas s certem a andelem bude chodit od domu k domu a navstevovat hodne a zlobive deti primo u nich doma!

  7. Stejne jako ostatni, naprosto chapu, ze se nechces hnat do organizace akce v takovem meritku, jako to bylo loni, na posledni chvili. My si s nasi malou skupinkou zkusime udelat neco sami u nas ve Streathamu (jen nevim, jak to zvladnem s kostymama:) a budeme se tesit na akce pristi rok. Radi se budeme podilet, tak jen dej vedet! Moc zdravim a preji hezke a hlavne klidne svatky! j.

  8. Hezke Vanoce a Novy Rok 2012Vsem preji hezke VANOCE& stastny NOVY ROK 2012. K textu. Vse ma smysl, zvlast cesta do Nigerie. Co treba podpora deti v Nigerii skrze ceskou komunitu v Anglii? Dava to smysl? Verim, ze ano.Sve schopnosti clovek ziskal, aby je venoval druhejm. Mozna, ze to stoji za pokus. Hezke Vanoce. Katka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s