Dusicky or Halloween?

ja dilema nemamZadny treats nerozdavam a zpovykovany deti v ulicich v upirich, kostliveckejch, carodejnickejch a jinejch nesouvisejicich kostymech ignoruju. Oni asi stejne nevedi proc maj na sobe mejkap krome toho ze ho maj ostatni. V Tv bezej scary movies a na predzahradkach anglickejch radovejch baracku svitej vydlabany tykve se svickou.

My jsme si taky letos jednu vydlabali (teda asistovali u dlabani) ale domu si ji nebrali. Prece jen nemame tu zahradku a dokonce ani parapety na oknech.
Vytvareli jsme strasidylka a netopyry, ale vrcholem byl dnesni taborak. Myslim ze predcil i zaverecny ohnostroj. Sami fascinovane ziral do plamenu, ja taky, opekli jsme marshmallow (bonbon ze želatiny a cukru – takove mekke polstarky, nevim jak se to cesky jmenuje a nevim proc to anglicani opikaj, je z toho neskutecne lepiva brecka), pozorovali jak se vetve meni v zhave uhliky a posleze popel.

V prach jsi a v prach se obratis, napadlo me. A hned na to ‘babicka’. Verim ze tam nekde je a ze nas muze videt. Nezapalim ti svicku na hrbitove ale jsem s tebou. Nejdu do kostela ale jsem pokorna.

Dlouho jsme se u toho taboraku hrali a tiskli jeden k druhemu. Sami castecne proto ze se bal divocejsich okostymovanejch deti radicich v kroviskach kolem nas. Ja castence proto ze jsem se bala ze ho nekdo nechtene pristrci do ohniste. Ale hlavne a predevsim proto ze ho miluju a vpit se do jeho rozzarenych oci je balzamem na dusi.

Tak dusicky moje, Happy Halloween! :)

$$OBR453971$$

$$OBR453972$$

$$OBR453973$$

11 thoughts on “Dusicky or Halloween?

  1. Marshmallows se jmenujou i v Čechách marshmallows a břečka je z toho vážně zuřivá :-) (zvlášť z těch divných modrých ve tvaru Šmoulů…)Pěkný článek, krásné fotky. Přeju hezký Samhain ;-)

  2. Mno jo, ale Halloween a Dušičky jsou rozdílný svátky, teda, pokud můžem nazvat Halloween svátkem. Tady je to holt tradice a my čokoládičky přestrojencům rozdáváme a děti taky choděj po barákách namaškařený. Minulý rok chtěli co nejstrašidelnější masky, tak holka si vyvzpomněla, že půjde jako "global warming" a syn se nechtěl dát zahanbit, tak prej půjde jako "sud toxického odpadu", pak si to ale rozmyslel, a šel sám za sebe, to prej se lidi leknou eště víc! ;o))) Lidi, kteří se nechcou v téhle taškařici angažovat si holt za soumraku nerožnou na zápraží světlo, a to je znamení, aby tam děti pro dobroty nechodily. Dýně na první fotce jsou moc krásně vykrájený. Hm, s tím opíkáním marshmallows to chce trochu praxi, když se povede ožehnout svrchu do pěkně karamelo-oranžova, je moc dobrý a tekutý jen uvnitř – pak se musí rovněž šikovně zkonzumovat, aby si člověk nepopálil hubu a nepobryndal se roztaveným vnitřkem. Nejlepší jsou na opékání co největší – bílé. Já ale radši klobásku než marshmallow, může být i obyčejný hot dog. ;o)

  3. Ty dyne jsou naprosto umelecky vydlabany. Jinak ten taborak se konal nejak soukrome? Tady se taboraky a ohnostroje delaji az pri Bonfire Night, tedy za tyden. S temi marsmelouny mi taky nekdo rikal, ze se musi opect jen zvrchu, tedy bedlive sledovat a v pravy cas z plamenu odstranit, ale chce to obrovskou praxi.

  4. Asi to jsou rozdílné svátky, ale ty veselé dýně a děti dávají tomu ponurému Dušičkovému svátku takovou lidštější podobu, a tak dávám posledních mnoho let na hrobečky vydlabané rozsvícené dýně, a jednu velkou nad vrata pro všechny Dušičky, které nemají nikoho, kdo by jim posvítil. Nakonec mí zemřelí byli veselí lidé a určitě mají radši ty rozesmáté dýně, než chvojí, šišky a namrzlé chrizantémy:-)

  5. Krasne komentare od Spoon a taky od Mod. A protoze je uz noc – preji vsem krasne sny a radostne ranni vstavani.

  6. U nás se ani jedno moc neprožívá. Ale desátého večer tu bude lampiónový průvod na předvečer svatého Martina, a to se už těším, jak bude prťo čubrnět:)

  7. hanko to se delo o vikendu v mejch oblibenejch Green Shoots (akorat ze vubec neapdejtujou web :( http://www.greenshoots.me…ome.htmArt workshops, Cafe, cinema, games…vsechno pro deti a free. V nedeli pumpking soup, bonfire, fireworks, sweets, a dostali ty svitici fosforovy naramky, radost prevelika! :)

  8. kdyz sem byl mladsi tak me matlo ze existuje kapela Helloween. sem si myslel ze se ten den musi povinne poslouchat…..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s