Slabce

6
$$OBR414268$$ 

 

Rekonstrukce rodinneho domu. Vyjimam ze zpravy:

"Objekt má podélný systém nosných stěn a sedlovou střechu s krytinou z keramické pálené tašky.Objekt má jedno nadzemní podlaží a půdu. Půda není využívána jako obytný prostor. V přízemní části jsou tři obytné místnosti, chodba, černá kuchyně a schodiště vedoucí na půdu. Celkový stav je špatný, objekt nebyl po delší dobu obýván. Cílem stavby je renovace stávajících obytných místností domu.

..Bourací práce budou minimálního rozsahu, jedná se především o nové okenní otvory. V kratší štítové stěně bude osazeno nové okno (místnost č.1), do střechy bude osazeno nové střešní okno Velux.

..Tepelná izolace stropu podkroví a šikmých částí stěn podkroví bude provedena tepelnou izolací IZOVER tl. 160 mm. Izolace bude opatřena parozábranou a difúzní fólií TYVEK.

a z vykresove dokumentace:

$$OBR414235$$
situace – domek je posazeny na svahu ktery vede ke komunikaci. Nahore jsou uz jen pole, louky a lesy. Proto se zimni zahrada a stresni okna z podkrovi orientovaly dovnitr pozemku, pro vyhled a soukromi.

$$OBR414236$$
pudorys prizemi – vsechny stodoly a komory a pristavky se zachovaly a byly maximalne vyuzity.

$$OBR414237$$
muj tristni pokus o pohled na budovu ze dvora.

Staveni bylo zakoupeno v havarijnim stavu a bylo potreba vymenit celou strechu, vetsinu tramu, udelat nove podlahy, zavest neexistujici rozvody (nebyla tam ani voda ani elektrina, vlastne nic. Jednicka (moje cislovani mistnosti se ujalo) se nakonec trochu rozsirovala protoze stitovou stenu bylo potreba udelat novou. Stejne tak zaklady.

$$OBR414238$$

Koupi objektu, pro nez se vzilo oznaceni ruina, si vyslouzil muj otec u pribuzenstva nekde pochybne a nekde soucitne pokyvani hlavou.

$$OBR414239$$
maloco tam totiz drzelo pohromade

$$OBR414240$$
bylo to ovsem nesmirne romanticke

$$OBR414241$$
v rozpadlinach bujela zelen

$$OBR414242$$
sem tam stacil citlivy dotek barvy a na pozemku bylo mozno posedet a kochat se harmonii

$$OBR414243$$
a muj cinorody otec se pustil do budovani

$$OBR414244$$
z cerne kuchyne se stavala koupelna

$$OBR414245$$
schody na pudu zustaly zachovany

$$OBR414246$$
jeden z puvodnich tramu

$$OBR414247$$
vznikajici zimni zahrada

$$OBR414248$$
tamtez

$$OBR414249$$
a jeste z vrchu

$$OBR414250$$
‘dvojka’

$$OBR414251$$
vznikajici podkrovi – pohled do stitove zdi

$$OBR414252$$
tamtez, pohled dozadu

$$OBR414253$$
pohled dolu do vznikajici kuchyne – ‘jednicky’

$$OBR414254$$
tamtez, nika nalevo je pro zadveri u noveho vstupu

$$OBR414255$$
velka stitova okna (s ohromne vysokymi parapety :)

$$OBR414257$$
pohled na stitovou zed zvenku

$$OBR414260$$
a zde uz je hotovo

$$OBR414258$$
pohled ze zahrady

$$OBR414261$$
hotova ‘jednicka’

$$OBR414262$$
s krbem se tata trochu natrapil ale uz funguje!

$$OBR414266$$
puvodne tam totiz bylo tohle (a to nefungovalo, ac designove na vysi) 

$$OBR414263$$
pohled z podkrovi do stitu

$$OBR414264$$
a na druhou stranu

$$OBR414265$$
a dolu do ‘zimni zahrady’

Ze se tam vyborne spi, vyborne stoluje at uz vevnitr nebo venku, ze jsou tam uzasne vyhledy v jakemkoliv rocnim obdobi asi psat nemusim. Ze se daji kolem podnikat zajimave vylety a prochazky taky ne. Berounka a Krivoklat jsou takrka zarohem. 

Co ale zaslouzi obdiv a peni chvaly je fantazie, cilevedomost, neutuchajici energie a pracovitost mojeho tatinka, ktery se nespokojil s renovaci jednoho objektu a zasadni a pokracujici kultivaci zahrady, ale aby toho nebylo malo chysta se vrhnout na objekt druhy, sousedici! 

O tom tedy zase priste. 

Mne nezbyva nez doufat ze podobnou energii budu mit v jeho veku i ja :-)

 


 

$$OBR414365$$
pridavam ‘outdoor space’

$$OBR414366$$
zahradu

$$OBR414913$$
vyhled

$$OBR414368$$
za zahradou

$$OBR414369$$
a vesnici

16 thoughts on “Slabce

  1. Jak na to koukám, tak to tatínek postavil téměř znovu, ale povedlo se mu to fantasticky, klobouk dolů!Nadchla mě ta vysoko umístěná okna. Nikdo mi do nich nekopne, nikdo mi do nic nečumí a pokud čumí, nic nevidí :)

  2. Všechna čestPodle té první fotky to vypadalo, že ani stěny nepůjdou použít. Snad to časem nezačne dělat neplechu (klepy-klep – radši jsem to zaklepal :-)

  3. Jednim slovem nadhera a poklona tatinkovi, za trpelivost, silu, vynalozene usili, to je neco. Jak dlouho to takhle daval dohromady? Nebudou priste taky nejaka fota z toho vyhledu ven…?? diky a hodne stesti a sil do dalsich renovaci

  4. diky! lenko: pridano!bosorko: tata byl naposled zamestnanej v teplicky teplarne nekdy v 80tym pote co ho komunisti pustili po trech letech z kriminalu. Od svy emigrace do UK je self-employed. Okna? Pocitam ze je tam tak maj protoze je tam tak mit chteli. Dostane se tam dost svetla a je to kompromis mezi tradicnim tvarem a velkou jednolitou plochou modernich panelu. Ale to se jen domnivam. Ja delala pouze studii, ne provadeci projekt.

  5. jeste k tem oknum a stituja bych osobne volila ponechat puvodni prirodni barvu dreva na okenich ramech a podbiti strechy a ten komin bych natrela odlisnou barvou po omitnuti, treba nejakym odstinem sede. je to zajimavy prvek na fasade.

  6. no je to fakt obdihuvodne a idealni pro self-employed romantische osoby :)))) hned bych se do takove rekonstrukce pustila – netreba energie, tu mame vsichni, je treba napad, prostredky a hlavne poradny pohon ho dotahnout do konce ;)

  7. Skvělé! Není nad činroodé otce – přeju, ať mu elán dlouho vydrží.Ve Slabcích jsem byla jednou v zimě s dětmi na výpravě, vzpomínám si. Bydleli jsme myslím ve škole.

  8. No to je supr rekonstrukce. Každý druhý se toho bojí a jde raději stavět na zelenou louku. Takovéto zachování původních staveb, když to někdo takto pěkně respektuje má pak velmi příjemnou atmosféru. Moc gratujuji.

  9. Ahoj spoon, máme vyklizený barák v Kr. a budeme ho prodávat i s tou zahradou … to místo svý kouzlo, i když barák je taky takový všelijaký … snad to nějaký nadšenec jako tvůj táta taky koupí …

  10. Ted jsem si vsimla na tý mozaice dole vpravo — to jsou asi ty naruseny kamenny dlazdice proti skluzu, jak jsi o nich psala u kamenneho plotu z muzea ..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s