Na venkove IV

Prvního září (a podzim je tady)

Samuel má dnes podle českého kalendáře svátek, a je mu přesně 12týdnů. Včera jsme se stavili v Ledči na prohlídku, víme tedy nejen ze je v pořádku ale také aktuální váhu a míru (6.75kg a 64cm).Využila jsem toho že tu každý každého zná a vzala si od tety číslo na její sousedku, dětskou lékařku a pozvala se do její ordinace. Trošku mne začínalo dělat starosti ze Sam přestal kadit, drivejsi třeba 3x-4x denně se zredukovalo na zhruba jednou za tři dny. Byla jsem ale ujištěna ze všechno je v pořádku a nakonec se seběhly všechny sestřičky prohlídnout si Samovu tkzv. mongolskou modř na zadečku a obřízku na jeho mužství. To už asi neuvidím", zkoumala modrou skvrnu o které četla v mladí v učebnicích. Vypadá to jako modřina, mají to děti smíšených ras a je to většinou na zádíčkách podél páteře. Nakonec mu lékárnice namíchaly mastičku podle složení na prázdné pixle Hydromoilu kterej nám došel, protože máme neustále zvlhčovat plet, kterou děti smíšených ras mají tendenci mít suchou.

V pondělí jsme nachodili pod prudkým sluncem asi 10km, obešli všechny obchody ve městě, došli podél řeky skoro až k lomu, navštívili Lenku, přítelkyni bratrance, která je doma s roční holčičkou. V lékárně si nás prohlížel nějakej děda s rádijovkou a nakouk do kočárku s otázkou ‘on je nějakej opálenej, není?’  Nekomentovala jsem to a jen se dál usmívám. Děda se ale nedal: "ono je to cikáně, není?….cikáně je to!" zvolal vítězně na celou (naštěstí jinak prázdnou lékárnu).Zůstala jsem nezúčastněná a hlavou mi vrtalo jestli jsem zaslechla v jeho tónu škodolibost, pohrdání nebo jen čiročirou radost nad právěučiněným detektivním odhalením. Nakoupila jsem co jsem potřebovala a opouštím lékárnu s pohledy všech magister v zádech. Na chodníku jdou proti mně tři statní, mladí, usmívající se cikáni.

$$OBR269292$$

cesta do Ledče

$$OBR269294$$

tento pohled na hrad nenajdete na pohlednicích – v pozadí jsou paneláky

$$OBR269295$$

kouzlo lidové tvořivosti

$$OBR269296$$

kouzlo lidové tvořivosti II

$$OBR269297$$

Sam na cestách

$$OBR269298$$

o řeku nejevil přílišný zájem

$$OBR269299$$

ani o kukuřičný pole

$$OBR269300$$

Melechov a cesta k lesu

$$OBR269301$$

první houba

$$OBR269302$$

rostou!!!!!!

Ochladilo se a místo tropických veder nastaly nostalgické zachmuřené podmračené dny a občas i sprchne. Pokud ale člověk sedí s čajem ve vytopené místnosti (a nemyslím vodou) …tak to je příjemný. Takže slunnému září zdar!

12 thoughts on “Na venkove IV

  1. modra skvrna na zadecku. to je presne ono. a k tomu zadne problemy s kyclema u smisenych ras. super!!

  2. Myslím, tak komentujiže děda měl jenom radost, že to vyřešil. Už jsem viděl hrůzy za mnoho milionů a bylo mi z nich na nic. Ty Tvoje obrázky, zvlášť II. ty mě ale pobavily. I to zátiší s popelnicí. Já budu mít večer v polívce taky houbičky, taky suchohříbky, začínají. Jenže já je mám proti Tobě malé, ach, já mám všechno malé /veselý úsměv/.

  3. To s tím kakáním si právě užíváme my. Nastalo to po přechodu z kojení na pevnou stravu. Chodíme po doktorech už přes rok, a budu ráda, jestli se ti to podaří vyřešit dříve. Ním stále doktoři tvrdí, že když nekaká třeba 14 dní, tak se nic neděje, a je to normální. Ta lidová tvořivost II. je až neskutečná hrůza. To bych nevěřila, že se ti ještě dnes podaří objevit. I když…

  4. Elimy to ve trech mesicich a pri (pouze) kojeni pricitali zmene ovzdusi a stravy (moji). Pani doktorka byla krome sve kvalifikace a asi 30lete praxe take lecitelka (do energii a bylinek) a verici.Hrozne mila dama. Ukazala mi ruzne masaze a prikladani rukou a zpusoby noseni na ruce a zduraznila vnitrni harmonii a nase emocialni spojeni, povzbudila ke zpivani a promlouvani (i kdyz my komunikujem skvele a byli jsme pochvaleni, je videt ze je zdravy, bystry a vesely) ale zrejme nejake sily ma neb po prichodu domu se po***l (big time) a od ty doby zas kadi jak zjednanej :)

  5. SoonTak ti přeji, aby ti to vydrželo, tedy vlastně Samovi. Našemu Kubovi je teď 2+3/4 a jsme momentálně na sirupu, který provokuje každodenní vyprazdňování. Už jsme to ale jednou zkoušeli, a když se pak přestalo, tak zase nešel i 17 dnů. To je nepředstavitelné. Dělali mu retgeny, a různá vyšetření, a neshledali zatím nic. A tak zase čekáme na dobu, až to teď přestane brát, co bude dál. O té psychice , to je nám jasné, a snažíme se to před ním nedramatizovat, ale on má s tím problémy, jako že se hrozně stydí. Musí jít do pokoje, kde nikdo není, tam zaleze za postel či něco, a pak to jde, ale jinak nechce. No je to zase jedna zvláštnost navíc, jako u každého jedince.

  6. leni, cesky zime uz jsem odvykla a treskuty mrazy a cvachtanice si rada odpustim. Uzila jsem si tu prijemny zaver leta ale tesim se uz zpatky…

  7. Krásný textík, pobavila jsi mě… a ty fotky jsou úžasné. Akorát si nemůžu odpustit antropologické upřesnění: mongolskou skvrnu mají taky malí Asiátci a černoušci, na míšení nezáleží (Hrdlička podle ní usuzoval na asijský původ indiánů), z mých dětí ji mělo akorát jedno. Suchá pleť taky patří spíš k dědictví po tatínkovi, než k míšení ras (u nás těžko říct, suchou kůži máme všichni bez rozdílu barvy pleti :) ). A kakání… Nevím, jestli mi něco neuteklo, ale: přikrmuješ? Protože jestli jenom kojíš, může se klidně stát, že ti bude mimčo kakat jednou za týden nebo za deset dní a nevadí to. ;) Tak hezky bojuj na vesnici, pa.

  8. manzelka:to o ty skvrne mi rekla moje midwife, nebo resp.Health Visitor, slysela jsem to poprvy a pak kdyz jsem to psala sem cesky, zkousela jsem to progooglovat a nenasla nic. O suchy pleti to mam z nasi baby-clinic, brala jsem to za fakt, tak vidis jak snadno podlehame bludum.Kojime vyhradne ale doted jsme nemeli tak dlouhej no-shit-block takze jsem trochu zpozornela ale vse je jak ma byt :o)

  9. Tak to má teda tvoje midwife u mě další černej puntík, takhle tě mystifikovat! jukni třeba sem http://forum.mamaaja.cz/viewtopic.php?p=1882&sid=26ee57c556b38e2d382456411d3e2f12 nebo sem http://www.emimino.cz/pages/story/104 (pozor, článek se zobrazí dole) . A ještě jsem vygooglila: “Stolici má kojené dítě v období od čtvrtého dne do čtvrtého týdne přibližně čtyřikrát denně, je žluté barvy, může být i nazelenalá, ale i přesto, že je řidší, zůstávají po ní na pleně zbytky. U staršího dítěte pak nemusí být stolice až několik dní i týdnů. Není to pravá zácpa, je to jen důkaz toho, jak stravitelné je mateřské mléko. Dítě si z něj vezme skutečně vše, čeho je schopno. Stolice je pak hustší, hustota je srovnatelná například s kytem, barvy žluté až do oranžova. Prospívající dítě je sice klidné, spokojené, ale nedá se říci, že by neplakalo a nedožadovalo se pozornosti mámy. To, že chce najednou častěji sát nebo jen být u prsu, není nic špatného. Kojením si dítě řeší i jiné obtíže než jen zahánění hladu: bolesti bříška, nadýmání, pocit chladu.” http://www.miminet.cz/clanek_tisk.php?id_rubriky=10&id_clanek=199

  10. Když jsme našemu miminku objevili mongolskou skvrnu,myslíc že je to modřina,prohledali jsme postýlku, kočárek, jestli malou něco netlačí. Báli jsme se to říct lékařce,aby na nás neposlala sociálku. Ta se pak smála a vše nám vysvětlila.Elce je rok a skvrna nevypadá tak monstrózně,jako když ji byl měsíc.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s