Cizinecká policie zadržela čtyři Nigerijce s falešnými pasy

Ze zpravodajstvi Ceskeho Rozhlasu, Radia Praha ze dne 22.10.2002:

“Cizinecká policie odhalila ve čtvrtek na letišti v Praze-Ruzyni čtyři Nigerijce s pozměněnými pasy, kteří chtěli vstoupit na české území. Policisté zadrželi i jejich čtyřiatřicetiletého krajana, který s nimi přiletěl z Dubaje a zorganizoval jejich nelegální přechod českých hranic. Skupina byla převezena do cely. Případ bude řešit státní zastupitelství pro Prahu 6, informovala mluvčí cizinecké policie Barbora Kudláčková.

Policisté při pasové kontrole zjistili, že Nigerijci mají v cestovních dokladech vyměněnou stránku s fotografií a s údaji o držiteli. Jejich pravé pasy, bez českých víz, se později našly na pánských toaletách. Muži jsou podezřelí z padělání a pozměňování veřejné listiny. Jejich převaděč čelí podezření z nedovolené překročení státní hranice, uvedla mluvčí.”

 Tahle zprava je sice starsiho data, na aktualnosti ji to ovsem nijak neubira. Jsou ochotni vydat jakekoliv prostredky a uverit tem nejnemoznejsim scenarum s krkolomnymi postupy a se stastnymi konci. Kolik podobnych neuveritelnych pribehu uz jsem slysela ze by to vydalo na knizku…Spis ale smutnou nez usmevnou. Pri prvnich par historkach jsem jen nevericne a nazlobene kroutila hlavou: Jak muze byt nekdo tak NAIVNI a jit do neceho naprosto NEOVERENEHO a NEJISTEHO? Proc spolehat na nekoho kdo je evidentne podvodnik a nesnazit se dosahnout sveho cile nejak jinak, poctive, seriozne…??? Ted, kdyz s tim zacinam mit osobni zkusenost, zacinam tomu nejak vic rozumet

2 thoughts on “Cizinecká policie zadržela čtyři Nigerijce s falešnými pasy

  1. tak reaguji :) potrebuji vysvetleni k tomu modremu textiku, tady totiz nevim moc ja o co jde a docela me zajima ta cernosska problematika, o ktere se tady docela casto zminujes. diik

  2. tak to je docela husty zes na tenhle clanek narazil ted kdyz podobnou zalezitost prozivam na vlastni kuzi se svagrem :) Jestli to ctes cely odzadu jiste na dalsich par zminek narazis. V podstate se zamyslim nad jejich odhodlanosti jit za lepsim zivotem, nad duvody ktere je k tomu vedou (a ktere my ani nemuzeme ZACIT chapat natoz je umet posoudit) a nad prostredky ktere se odhodlavaji ve svych cestach za snem pouzit.Kratke clanky se cas od casu objevi i tady v tisku (v UK) jak napr. byla na mezinarodni sraz skautu pozvana i delagace z nigerie (jde o teenagery!!) a presto je po priletu uz nikdy nikdo nevidel. Chapes co organizovani tohle muselo nekoho stat? Co uplatku napr. obnaselo dostat to SVY dite do tehle vypravy predem urcene k ‘minuti se cilem’ ?Ale vratim se k tomu a popisu pripad sveho manzela, to bude nejbarvitejsi a nejverohodnejsi ilustrace.Dik za zajem a ptej se dal :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s